toho je mi lito

6. června 2010 v 15:22 | teressa

Zemřel Ladislav Smoljak, jeden z otců Járy Cimrmana

Ve věku 78 let zemřel v neděli režisér, scénárista a herec Ladislav Smoljak, ve tři hodiny ráno podlehl v kladenské nemocnici dlouhodobé nemoci. "Bojoval statečně," řekl manažer divadla Járy Cimrmana Václav Kotek.
"Je to jen pár hodin, co Láďa zemřel. Člověk si ještě ani neuvědomí, jaká ta ztráta je, ale vím, že veliká," řekl jeho dlouholetý přítel a spolupracovník Zdeněk Svěrák. Smoljak podle něj i přes velké bolesti do poslední chvíle vystupoval v divadle, naposled na konci května ve hře České nebe.
"Sice jsme se dohodli, že České nebe bude poslední cimrmanovskou hrou, kterou spolu napíšeme, ale přeci jen jsme hodlali být na jevišti déle. On to vydržel - hrál skutečně do posledního dechu," řekl Svěrák a dodal: "Naposledy stál v Českém nebi na jevišti 27. května - a pak se tam sám odebral. Doufám, že tam bude. Byl to kluk nesmírně čestný, už za tu svou pracovitost si zaslouží, aby ho tam vzali."      Tak takhle to napsali novinky.czJe mi ho chudaka lito ale už se netrápí.Škoda že sme ho stratili,ale ted se ma dobře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

klikni jestli si tu byla

klik

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama